infolinka +420 728 932 072      

Světové ideologie a nauky

KŘESŤANSTVÍ: Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi.

KOMUNISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.

SOCIALISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.

FAŠISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a prodá ti trochu mléka.

NACISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a zastřelí tě.

EVROPSKÁ UNIE: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, podojí druhou a mléko zahodí.

TRADIČNÍ KAPITALISMUS: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka. Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.

ČESKÝ KAPITALISMUS: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1600 mil. Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy, ale kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci.

AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil proč kráva chcípla.

FRANCOUZSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.

JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.

ČÍNSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.

BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.

ITALSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.

RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě. Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.  

Za totality přijel turista do městečka, kde byl jen jeden hotel, a ptá se recepčního, jestli mají ještě volná místa. "Bohužel, už je tu jen jedno lůžko, kdyby vám nevadilo být na pokoji se dvěma dalšími pány." No, turista to vzal. Přijde na pokoj, seznámí se s těmi dvěma a ulehnou. Ti dva se vybavují o všem možném, včetně politiky, a mají celkem protistátní názory. Turista se snaží je zarazit: "Prosím vás, nechte toho, co když nás odposlouchávají?" Ale oni se jen zasmáli a pokračují v hovoru. Tak se chlápek sebral, vyšel na chodbu, recepčnímu strčil do ruky dvacku a říká mu: "Prosím vás, přineste nám PŘESNĚ v devět tři čaje." Vrátil se na pokoj a ti dva pořád vedli protistátní řeči. On juknul na hodinky a povídá: "Tak vy mi nevěříte?" Pak se nahnul ke květináči v rohu a říká: "Soudruhu majore, prosím, pošlete nám tři čaje." Dvě minuty na to se objeví služba s podnosem se třemi šálky čaje. Ti dva vyvalí oči, ztichnou a jdou spát. Druhý den odpoledne se turista vrací z města. Vejde na pokoj, a tam nikdo. Tak se ptá pokojské, kde že jsou ti dva chlápci, co tam včera byli ubytovaní. "Sebrali je, že vedli protistátní řeči." - "A myslíte, že mne taky seberou? Byl jsem celý večer s nimi." - "Taky by vás sebrali, ale soudruhu majorovi se ten váš vtip hrozně líbil!"

Pan Kohn žádá o vystěhovalecký pas do Ameriky: "Ne, že by se mi tady nelíbilo, ale můj dědeček má v Americe továrnu na klobouky a je už úplně hluchej!" - "Tak ať tu fabriku prodá, přestěhuje se sem a tady může žít za bony..." - "Oni mi špatně rozumněli - dědeček je hluchej a ne blbej!"

Když Michail Gorbačov zahájil své tažení proti alkoholu, pravil prý jeden soudruh ředitel soudružce sekretářce, zda by si s ním nechtěla zašpásovat. Mladá komsomolka souhlasila s podmínkou: "Musíme ale nechat otevřené dveře." "Proč, v tak choulostivé situaci?" - "Aby si někdo nemyslel, že tady chlastáme!"

Jak se poznalo, že je Husák na hradě? Po nádvoří bylo rozházené peří a vyčvachtaná voda z kašny

Do sovětského kolchozu má přijet americká delegace. Ředitel kolchozu říká kolchozníkům, co mají odpovídat na otázky amerických novinářu.
Po prohlídce se jeden novinář zatoulá a uvidí u chléva sterého dědu v ušance. Ptá se ho:
"Jak se máte dědečku ?"
Děda odpoví: "A tuž říkajú, že dobře."
"A kolik vyděláváte ?"
Děda odpoví: "A tuž říkajú, že hodně."
"A co si za to koupíte ?"
Děda odpoví: "A tuž říkajú, že auto. Ale já je seru, já si přidám a koupím si ušanku."

Hlášení rozhlasu MNV v obci: "Soudružky a soudruzi, vážení občané! Zítra, tj. v sobotu je brigáda pro místní JZD. Sraz je v 7 hodin ráno u budovy MNV. Hrábě a vidle vezměte sebou. Vy mně taky! Konec hlášení."

V létech normalizace si nechala fanatická stranička vytetovat na jedno ňadro Husáka a na druhé Brežněva. Předseda prověrek to kvituje s pochybami: "Není to šťastný nápad - počkejte, jak se jim za dvacet let ty obličeje protáhnou!"

Povídají si dva:
- To si slyšel, že za 7 let se má vrátit socializmus?
- Mě nenaštveš, já mám rakovinu.

Víte, kolik měří správný komunista?
Dva a půl metru i s provazem.

Nikita Chruscov přijede navštívit pracující kolchozníky.
"Tak copak, moji milí, jakpak se vám daří?", zažertuje Nikita.
"Vyborně soudruhu", zažertuji kolchozníci.

Piip, piiiip. Je sedm hodin ráno. Tady Radio Jerevan. Náš milovaný soudruh Březněv právě právě vstal a celý národ vstává s ním.
Je sedm hodin pět minut. Náš milovaný soudruh a vládce se právě obléká a celý národ se obléka s ním.
Je sedm hodin patnáct minut. Náš milovaný nejvyšší soudruh si právě došel na záchod a celý národ s ním.
Je půl osmé ráno. Náš milovaný soudruh právě zasedl ke snídani a celý národ mu přeje dobrou chuť.

designed by pub24 | contents ©2022 Herzige-farm.cz | powered by Online Shop Herzige farm & Quick.Cart